Türk Divanı Ne Yapar ?

Türk tarihi, dili, kültürü ve davasına ait bir konu belirler. Daha sonra bu konu hakkında divan üyelerini bilgilendirerek, divan üyelerinin konu hakkındaki sorularına cevap verebilecek uzman, araştırmacı, yazar veya yetkili ile iletişime geçer. Konuşmacıdan olumlu cevap alındıktan sonra, belirlenen konuda paylaşımın gerçekleştirileceği yer, zaman ve mekanın yazılı olduğu bir davetiye ile organizasyondan bütün divan üyeleri haberdar edilir. Divan gerçekleştirildikten sonra divanda elde edilen sonuçlar yaşama aksettirilmeye, paylaşıma açılmaya sunulur.  Türk Divanı ay içerisinde gerçekleştirilen bu organizasyonun haricinde Divan üyelerinin çoğunluk kararına göre panel, konferans, sempozyum, proje gibi bilimsel, güncel, sosyal içerikli çalışmalar da gerçekleştirebilir.

2 Yorum

  1. hakan-ozel11@yandex.com'

    vatanim icin neyapabilirim.turk divanina nasil girebilirim .

    • Hakan Bey Merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Türk Divanı üyesi olmak divana davet almanız ve katılımınızla mümkün. Davet ve katılımınızın gerçekleşmesi için sizi daha yakından tanımamız gerekir. “Türk Divanı” bir gönül birlikteliğinin adıdır. Gönül birlikteliği kuracağımız, divanlarımıza davet edeceğimiz dostlarımızı tanımak isteriz. size ulaşabileceğimiz iletişim adresinizin de yer aldığı bir özgeçmişinizi mail olarak gönderebilirseniz seviniriz.

      Hayırlı Ramazanlar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>